Eldem Sanat Alanı

Eldem Sanat Alanı logo

Eldem Sanat Alanı

2018 yılında Eldem Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı tarafından kurulan Eldem Sanat Alanı, sanatın farklı disiplinlerine alan sağlayan bir çağdaş sanat kurumudur. Düzenlediği sergi ve etkinliklerle çağdaş sanat ve topluma dair sorunları öne çıkarır, eleştirel düşünce ve tartışmaya olanak sağlar.

Eskişehir’in Tarihi Odunpazarı bölgesinde, çeşitli sergileme alanlarına sahip 1000 m2’lik bir alana yayılan Eldem Sanat Alanı, Dalyancı Konağı ve FIRIN adlı iki galeri, kapalı ve açık etkinlik alanlarından oluşur. Birbirinden bağımsız iki farklı galeride düzenlenen sergilerin yanı sıra, programında söyleşi, sanatçı konuşmaları, film gösterimleri, performans ve atölyelere yer verir.

19. yüzyılda inşa edilmiş Dalyancı Konağı, küratörlü grup sergilerine ev sahipliği yapmak üzere 400 m2’lik bir galeriye dönüştürülmüştür. 60’lı yıllar mimarisine sahip FIRIN ise, kariyerinin başında olan sanatçılara alan sağlamak amacıyla kişisel sergiler düzenlemeleri için tasarlanmıştır.

ELDEM KÜLTÜR SANAT VE EĞİTİM VAKFI, Eldem Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Eldem’in hayata geçirdiği bir kurumsal sosyal sorumluluk projesidir. Kentin kültür-sanat hayatının canlanmasına ve ulusal anlamda tanınırlığına katkıda bulunmak ve eğitim alanında sürdürülebilir çalışmalar gerçekleştirmek üzere kurulmuştur.

Akcami Mah. Mumcu Sok Nu:13 Odunpazarı / ESKİŞEHİR

" HENÜZ SERGİ EKLENMEDİ "

Yorum Yapın