Galeri Nev (İstanbul)

Galeri Nev istanbul logo

Galeri Nev (İstanbul)

1987 yılında İstanbul’da açılan Galeri Nev İstanbul, otuz yılı aşkın süredir temsil ettiği sanatçılarla Türkiye’nin en köklü ve etkin sanat mekanlarından biridir. Galeri; Canan Tolon, Hale Tenger, İnci Eviner, Tayfun Erdoğmuş gibi sanatçıların kariyerinin başlangıç noktası olmuş, aynı zamanda sanatçıların uluslararası etkinliğiyle birlikte Türkiye çağdaş sanatının gelişiminde önemli bir rol oynamıştır.

1990’lı yıllarda 20. yüzyılın en önemli modern Türk sanatçılarını temsil eden galeri, geçmiş yıllarda Atatürk Kültür Merkezi ve İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi önemli sergi mekanlarında Erol Akyavaş, Nejad Devrim ve Alev Ebüzziya Siesbye gibi sanatçıların kapsamlı retrospektif sergilerini gerçekleştirmiştir. Galeri Nev İstanbul, kuruluşundan bu yana aralarında İngilizce ve Türkçe monografiler, sanatçı kitapları ve sergi kataloglarının da bulunduğu yüzden fazla yayınıyla Türkiye’de sanat tarihinin kayıt altına alınmasında etkin bir konuma sahiptir.

Son yıllarda temsil ettiği genç sanatçılar arasında Ahmet Doğu İpek, Aras Seddigh, Gökçen Dilek Acay gibi isimler bulunan Galeri Nev İstanbul, sergilerine Beyoğlu Mısır Apartmanı’ndaki mekanında devam etmektedir.

+90 212 252 1525

İstiklal Cad. Mısır Apt. No:163 Kat:4 Daire:23 Beyoğlu  / İSTANBUL

" HENÜZ SERGİ EKLENMEDİ "

Yorum Yapın