K2 Sanat Galerisi

K2 Sanat Galerisi logo

K2 Sanat Galerisi

K2 Güncel Sanat Merkezi, 2003 yılından beri İzmir’de faaliyetlerini sürdürmekte olan, kar amacı gütmeyen bir güncel sanat kurumudur. İzmir’deki ilk ve tek sürdürülebilir güncel sanat mekanını sunmaktadır.

Kariyerinin başındaki sanatçılarla çalışmaya öncelik veren K2, deneyimli sanatçıların yeni çalışmalar üretmesi için fırsat yaratmayı da önemsemektedir. Sanatın üretildiği, tartışıldığı ve sanatçı/ sanat eseri ile izleyicinin buluşmasına aracı olan platformlar oluşturmaktadır. Yerel halk için açık ve davetkar bir mekan olmayı ve hem ulusal hem de uluslararası sanat sahnesinde aktif bir rol oynamayı hedeflemektedir.

K2; Türkiye’den ve yurt dışından sanatçılar tarafından açılan sergiler, eğitim, seminer, tartışma, performans, sanatçı konuşması, film & video gösterimi ve çeşitli yayınlar gibi kamusal programların yanı sıra, 2007’den bu yana 4 kez gerçekleştirilmiş olan PORTIZMIR’i (İzmir Uluslararası Güncel Sanat Trienali) düzenlemektedir.

Ziyaretçilerin sanatçılarla tanışmasına ve konuşmasına olanak veren 12 sanatçı atölyesi ve uluslararası sanatçılar için bir konuk sanatçı atölyesine ek olarak, şehir merkezinde bir sanatçı konukevini yürütmektedir. Halka açık, zengin bir görsel sanatlar kütüphanesine sahiptir. Aynı zamanda, Urla’daki ormanlık bir arazide kurulan K2 Urla Nefes Alanı’nı işletmektedir.

+90 232 445 3151

Cumhuriyet Blv. Nu: 54 Büyük Kardiçalı Han Kat:2 Konak / İZMİR

" HENÜZ SERGİ EKLENMEDİ "

Yorum Yapın