Niğde Belediyesi Sanat Galerisi

Niğde Belediyesi logo

Niğde Belediyesi Sanat Galerisi

C+ (SeramikArtı) bir sanat galerisidir.
Başta seramik , fotoğraf ve karikatür sanatları olmak üzere tüm plastik sanat eserlerinin sergilenmesini amaçlayan, güzel sanatlar alanında etkinlikler yapmak, desteklemek ve paylaşımda bulunmak için çaba gösteren, kar amacı gütmeyen bir gönüllülük girişimidir.
C+ sanatın üretilebilir ve ulaşılabilir olmasını kolaylaştırmanın olumlu işlevsel sonuçlar doğuracağını düşünüyor. Büyük ve kalabalık şehirlerin ekonomisi içinde özelleşen sanatsal etkinliklerde gözden kaçırılanın küçük ve sakin bir kasabada mütevazi çabalarla yakalanmasının mümkün olduğuna inanıyor. Güncel olanı belirleyen etkenlerin dışında özgür, içtenlikli bir sanatsal etkinliğin oluşabilmesini ümit ediyor. Bireysel dışavurumları önemserken kültürel birikimlerin ve zanaatin sanat tarihindeki yerini göz önünde bulundurarak Anadolunun zengin kaynaklarının ihmal edilmemesi yönünde çaba gösteriyor… C+ bir sanat galerisi olmaktan çok sanat üzerine bir düşünce ortamı. Bu ortam ister istemez kaygısına uygun mekanda; Kapadokya’da oluşuyor. C+ sanatçı dostların ülkülerinin kesiştiği bir mekan. Etkinliklerini C+ Karikatürlü Ev olarak da sürdürüyor.
C+ Kapadokya’nın Avanos ilçesinde.
C+ Sanat Galerisi açık sergiler süresinde ve resmi web sitesinde (seramikartisanatgalerisi.com) belirtilen gün ve saatlerde açıktır. Sergiler ve duyurulmuş etkinlik günleri dışında kapalıdır.

+90 388 232 3550

NİĞDE

" HENÜZ SERGİ EKLENMEDİ "

Yorum Yapın