BRHD 50. Yıl Büyük Sergisi ve Ödül Töreni

BRHD Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi

BRHD Tuğrul Velidedeoğlu Sanat Galerisi

Adres
Hollanda Cad.No 44 / 1 Yıldızevler Çankaya ANKARA

Telefon
+90 553 855 1970

Mail
brhd1970@gmail.com

Web
www.brhd.org.tr

KARMA SERGİ

" BRHD 50. Yıl Büyük Sergisi ve Ödül Töreni "

AÇILIŞ

04.12.2020

SAAT

12:00

KAPANIŞ

30.12.2020

SERGİDEKİ ESERLER

BRHD 50. Yıl Büyük Sergisi ve Ödül Töreni

Yarım asırlık tarihe sahip olan derneğimiz, kuruluşundan bu güne yüzlerce etkinlik ve verdiği onlarca ödülle Cumhuriyet tarihinin güzel sanatlar alanında ülkemizin yüz akı olmuştur.

Yönetimde görev yapmış sanatçı üyeler, derneğimizin büyüyerek bugüne gelmesine büyük katkı sağlamışlardır. Sanat dolu 50 yıl, üyeler arasında dayanışma, yardımlaşma ve okul olma özelliğini de korumuş ve geliştirmiştir.

Nisan ayında geleneksel olarak Çankaya Belediyesi ve Derneğimizin ortaklaşa yapacağı büyük sergi etkinliği pandemi nedeniyle; alınan kararla aralık ayında yapılmıştır.

BRHD Yönetim Kurulu bu yıl 50. yıl onur ödüllerini kuruculuğunu ve ilk Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen sayın Turan Erol ile Cumhuriyet döneminde bir ilk olarak, plastik sanatlar alanında bir sivil toplum kuruluşuna ait mekan alarak, derneğimize kazandıran eğitim emekçisi sayın Güler Velidedeoğlu’na vermeyi uygun görmüştür.

Ödül Töreni ve Açılış, 4 Aralık 2020 Cuma günü Saat 12:00’de  Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde pandemi şartlarına uygun olarak yapılacaktır.

BRHD 50’inci Yıl Büyük Sergisi 4 – 30 Aralık 2020 tarihleri arasında pandemi şartlarına uygun olarak Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde ziyarete açık olacaktır.

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği
Yönetim Kurulu

 133 Kişi Sergiye Baktı

GELERİNİN DİĞER SERGİLERİ

Yorum Yapın